Bílé fotostany 40x40x40 cm a kalibrované barevné tabulky

Fotostany je možné využít ke stolním experimentům, při nichž je potřeba vytvořit barevně homogenní prostředí pro prezentaci fyzických podnětů, ale také – v kombinaci s různými světelnými zdroji – např. pro výzkumy barevného vnímání a preferencí. K tomuto účelu slouží také 4 kalibrované barevné tabulky (Munsell ColorChecker) a řada plastových maket ovoce a zeleniny různých barev.

Mgr. Lucie Viktorová, Ph.D., lucie.viktorova@upol.cz; +420 734 287 628; hli.upol.cz

Třída Svobody 8, 779 00 Olomouc; růžová budova FZV UP, hned vlevo za hlavním vchodem (HLI laboratoř)

• Člověk a bezpečnost v dopravě v souvislosti s rozvojem světelných technologií. TAČR ÉTA 2019 – 2021