Testovací stojan a pojízdný carousel s různými zdroji světla používanými v automotive

Stojany (1x pevný, 1x otočný – carousel) slouží k simulaci vozidel s rozsvícenými světly, přičemž k dispozici je řada různých světelných zdrojů (žárovky, LED, xenony). Zároveň lze díky designu stojanů světla rychle měnit, což je vhodné především při vnitrosubjektových designech postavených na srovnání reakcí na různé zdroje světla či jejich kombinace. Díky umístění carouselu na kolejnicích najdou stojany své využití především ve výzkumu oslnění na silnicích, ale i v dalším settingu, který počítá se simulací pohybu protijedoucího vozidla.

Mgr. Lucie Viktorová, Ph.D., lucie.viktorova@upol.cz; +420 734 287 628; hli.upol.cz

Třída Svobody 8, 779 00 Olomouc; růžová budova FZV UP, hned vlevo za hlavním vchodem (HLI laboratoř)

• Člověk a bezpečnost v dopravě v souvislosti s rozvojem světelných technologií. TAČR ÉTA 2019 – 2021